Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

Wolność i już!
  0 0


  0 0


  0 0

  Po wojnie zastanawiano się jakie miejsce urodzenia, wpisać do dowodów obywatelom polskim, którzy urodzili się w II RP lub wcześniej na terenach, zabranych przez Związek Sowiecki w 1945 r. lub na terenach na wschód od granicy II RP.

  0 0
 • 11/16/17--05:11: Możliwa wojna – Kaszmir
 • Autor: Wojciech Tomaszewski Dla obserwatorów światowej sceny politycznej nie ulega wątpliwości, że kończy się pewna epoka. Stary porządek jeszcze nie upadł, a nowy się nie narodził. Wchodzimy w okres przejściowy z dużym natężeniem konfliktów. W efekcie mamy coraz więcej punktów zapalnych, gdzie strony nie chcą lub nie wierzą, że spór można rozwiązać w pokojowy sposób. […]

  0 0

  Autor: Wojciech Tomaszewski Kazachstan zajmuje nie tylko centralne i kluczowe miejsce w Azji Środkowej, ale też stał się niezbędnym państwem w projektowaniu trasy Nowego Jedwabnego Szlaku. Przy realizacji tej największej światowej inwestycji XXI wieku Kazachstanu nie sposób ominąć, nie burząc geograficznej układanki.

  0 0


  0 0

  Istnieje rozbieżność co do datowania powstania odrodzonego państwa polskiego. Jedną z najważniejszych dat jest dzień 7 października, wtedy Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski? Według innych bardziej odpowiednim dniem jest któryś z listopadowych dni, z których ostatecznie wybrano 11 listopada.

  0 0
 • 11/18/17--01:27: Lońka maładiec
 • Zaskakujące wyniki padły w sondażu przeprowadzonym przez popularny moskiewski dziennik „Kommiersant”. Rosjanie za najlepszego przywódcę swojego kraju w XX wieku, wcale nie uznali założyciela Związku Sowieckiego Lenina ani też twórcę imperium Stalina, lecz zupełnie przeciętnego Breżniewa.

  0 0

  17 listopada 1989 r. skonało główne wydanie Dziennika Telewizyjnego, najważniejszy propagandowy instrument manipulacji i oszustw, jakimi rządzący Polską komuniści karmili społeczeństwo.

  0 0

  Oficjalna wersja jest dobrze znana. 16 czerwca 1934 r. ok. godz. 15.30 Hryhorij Maciejka ps. „Gonta”, członek OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) na ulicy Foksal 3, w Warszawie, podszedł z tyłu do ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego wchodzącego w bramę i trzykrotnie strzelił z rewolweru. Dwie kule trafiły ministra w tył głowy, trzeci strzał chybił. Mimo […]

  0 0

  Istnieje pojęcie początku końca. To oznacza, że jakaś sprawa weszła w fazę końcową. Początek końca może też być rozłożony w czasie. Za początek końca III Rzeszy można uznać okres od 19 listopada 1942 r., czyli od przełamania niemieckiego frontu na północ i południe od Stalingradu aż do kapitulacji niemieckiej armii w tym mieście w dniu […]

  0 0

  Brygadier Józef Piłsudski, któremu Rada Regencyjna 11 listopada 1918 r. przekazała władze nad polskim wojskiem, kilka dni później tj. 16 listopada wysłał do krajów Ententy i innych notę informującą o powstaniu państwa polskiego.